Jaký je rozdíl mezi proteiny zvířat a rostlin?

Protein je nezbytnou součástí stravy. Pomáhá budovat, opravovat a udržovat struktury těla. Potraviny odvozené od rostlin a zvířat mohou poskytnout bílkoviny, ale existují určité rozdíly. Tělo neukládá protein, jako to dělá jiné makronutrienty, takže tento protein musí pocházet ze stravy.

proteiny jsou tvořeny aminokyselinami. Tělo člověka potřebuje rovnováhu ze všech 22 typů aminokyselin, aby správně fungovaly. K typu jídla, které obsahuje všech devět. Pochopení rozdílů mezi rostlinnými a živočišnými proteiny je důležité pro každého, kdo chce zajistit, aby jejich strava byla zdravá.

V tomto článku se podíváme na rozdíly mezi proteiny zvířat a rostlin. Zkoumáme také účinky na zdraví, popisujeme, který typ je lepší pro kulturistiku, a vyjmenujeme nejlepší zdroje každého z nich. a živočišné proteiny zahrnují jejich obsah aminokyselin.

aminokyseliny jsou stavebními kameny proteinu. Když tělo tráví proteiny v potravě, rozbije je na aminokyseliny. Mnoho lidí věří, že strava by měla zahrnovat úplné zdroje bílkovin, které obsahují všech devět esenciálních aminokyselin. Ryby

 • Různé typy vajec
 • Mléčné výrobky, jako je sýr, mléko a syrovátka
 • červené maso z krav, bizon a jelen
 • Drůbež ze zdrojů, jako jsou kuřata, krůty a křepelky
 • Maso z méně běžných zdrojů, včetně kabek, zajících a koní
 • Většina rostlinných proteinů je neúplná , což znamená, že jim chybí alespoň jeden z esenciálních aminokyselin. Pro vegetariány a vegány je důležité smíchat jejich zdroje bílkovin a zajistit, aby dostávali všechny esenciální aminokyseliny. trávit a používat.

  Následující jsou příklady rostliny -Zabalené potraviny bohaté na bílkoviny:

  • Zrna
  • čočka
  • ořechy
  • fazole
  • Luštěniny 6 /ul>

   Mnoho dalších ořechů, zrn a zeleniny také obsahuje vysoké množství bílkovin.

   , což je lepší pro zdraví? , je důležité zohlednit ostatní živiny, které potraviny poskytují.

   Heme železo a vitamin B-12, zatímco některé rostlinné potraviny postrádají tyto živiny.

   živočišné produkty obsahují nasycené tuky a vyšší hladiny cholesterolu než zdroje rostlinného proteinu. Osoba se může z těchto důvodů chtít vyhnout živočišnému produktům. I když nedávné důkazy nenaznačují žádné významné spojení, Institut medicíny (IOM) stále doporučuje omezit dietní cholesterol. Pouze rostlinné potraviny obsahují vlákno, což pomáhá udržovat vyrovnaný trávicí systém.

   Jíst více rostlinných bílkovin může také zlepšit celkové zdraví člověka. navrhl, že konzumace více živočišných bílkovin, zejména toho, co je odvozeno od zpracovaného červeného masa, může zvýšit riziko umírání na kardiovaskulární onemocnění. S alespoň jedním rizikovým faktorem souvisejícím s životním stylem, jako je kouření, příjem těžkého alkoholu nebo obézní s nadváhou nebo obézní.

   Obecně nejlepší způsob, jak pokrýt stravovací potřeby člověka, je jíst širokou škálu recenzeproduktu.top potravin.

   , což je lepší pro budování svalů? jiní chtějí zvýšit svalovou hmotu a zkrátit dobu potřebné k zotavení z cvičení často věnují zvýšenou pozornost IR proteinový příjem.

   Protein pomáhá opravit a vytvářet svaly po přísném tréninku. Tento typ bílkovin je pro tělo snazší se rozkládat a absorbovat, což může dávat syrovátku výhodu nad jinými zdroji, jako je maso, vejce a zelenina. že tento izolát rýžového proteinu může nabídnout podobné výhody jako syrovátkový protein. To může tělu poskytnout řadu aminokyselin. Protein.

   Jedna studie zjistila, že zahrnutí nadprůměrných hladin proteinu ve stravě zlepšilo příznaky zdraví svalů, jako je štíhlá hmota a síla ve čtyřhlavém svazu. Vědci poznamenali, že množství proteinu bylo důležitější než typ.

   Některé zdroje proteinu však mohou být pro obecné zdraví lepší. Například ryba a bílé maso mají tendenci obsahovat méně tuku než červené maso.

   Spíše než se zaměřit na jeden typ bílkovin, může být lepší soustředit se na stravování široké škály potravin. To může pomoci zajistit, aby osoba získala zdravou rovnováhu aminokyselin a jiných životně důležitých živin.

   Každý, kdo má specifické otázky týkající se požadavků na bílkoviny a zdroje> Výživa/dieta

  • Sports Medicine/Fitness
  • Vegan/Vegetarian

  Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických, akademických Výzkumné instituce a lékařské časopisy a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents