Viome Review 2022: Co to jest i czy to działa?

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Viome to firma zajmująca się testowaniem zdrowia, która wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do analizy biologii jelitowej, aby uzyskać wgląd w jej zdrowie. Usługa oferuje spersonalizowane zalecenia dotyczące żywności i suplementy na zamówienie zgodnie z tymi wynikami testu. Jednak obecnie niewiele jest wiarygodnych dowodów na to, że produkty Viome są skuteczne.

Co to jest Viome?

Viome to firma zajmująca się testowaniem zdrowia, która rozpoczęła się w 2016 roku, z siedzibą w Waszyngtonie, Stany Zjednoczone.

W lipcu 2021 r. Przemianował się na Viome Life Sciences i podzielono na dwa podziały, a jedno koncentruje się na produktach i suplementach, a drugie na postępach w chorobach przewlekłych.

Viome używa sztucznego Inteligencja (AI) w celu analizy drobnoustrojów i mRNA z próbek i użycia bazy danych ekspresji genów do identyfikacji chorób przewlekłych i innych problemów zdrowotnych, takich jak rak i starzenie się.

Firma ma na celu pomóc ludziom zrozumieć ich ciała i zdrowie Lepiej poprzez te testy.

Według swojej strony internetowej Viome koncentruje się na przewidywaniu chorób, wczesnej diagnostyce, zapewnieniu perspektyw zdrowotnych i oferowaniu precyzyjnych terapii, która odnosi się do zindywidualizowanego odżywiania dla warunków zdrowotnych.

Reputacja marki i recenzje klientów

Viome ma akredytację w Better Business Bureau i ma ocenę platformy recenzji.

Jednak firma ma wynik 1,24 na 5 gwiazdek z 59 recenzji klientów. Rozwiązał 52 skargi w ciągu ostatnich 3 lat.

Na trustpilot istnieje ponad 1000 recenzji dla Viome, które dają średnią ocenę 3 na 5 gwiazdek.

Pozytywne recenzje użytkowników Zgłoszono poprawę warunków, takich jak zespół jelita drażliwego (IBS) i przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Jednak większość negatywnych recenzji wspomniała o opóźnionych wynikach testów, trudności z uzyskaniem zwrotów, problemy z obsługą klienta i problemy z rejestracją.

Jak Viome działa?

Viome wykorzystuje sekwencjonowanie AI i RNA do identyfikacji i kwantyfikacji mikroorganizmów, w tym szczepów i gatunków pasożytów, wirusów, bakterii i drożdży, aby uzyskać szczegółowy wgląd w a Mikrobiom jelit.

Testy analizują również, w jaki sposób te mikroorganizmy działają i wytwarzają metabolity. Następnie Viome wykorzystuje te mikroorganizmy do kontrolowania funkcji mikrobiomu jelitowego jednostki, aby zmniejszyć choroby przewlekłe.

Firma twierdzi, że to zrobi, oferując zalecenia dotyczące żywności i stylu życia i suplementy zgodnie z wynikami testu, w tym prebiotyki , probiotyki i witaminy, które Viome wyraźnie formułuje dla osób.

Czy Viome naprawdę poprawia zdrowie?

Istnieje kilka badań wykazujących, że Viome może pomóc poprawić zdrowie.

Dowody z Viome

W momencie opublikowania tego artykułu, Viome sponsorował kilka raportów dostępnych obecnie jako dokumenty przedprintowe, ale nie są jeszcze recenzowane.

Badania obejmują raport 2021 pokazujący, że precyzyjne odżywianie poprawiło wyniki kliniczne u osób z lękiem, IBS, depresją i cukrzycą typu 2.

Kolejny raport z 2020 r. Wykazał, w jaki sposób aktywność mikrobiomu jelitowego i czynniki antropometryczne – takie jak wysokość, waga, wskaźnik masy ciała i skład żywności – wpływają na odpowiedź glikemiczną wśród dorosłych. Odpowiedź glikemiczna jest niezbędnym czynnikiem w zarządzaniu poziomem cukru we krwi i zmniejszaniu ryzyka przewlekłych chorób metabolicznych.

Wreszcie badanie recenzowane z 2019 r. Wykazuje dokładność i skuteczność Viomegi, metody analizy kału opracowanej przez Viome.

opticren sklad leku Jednak badania ujawniły, że wszyscy autorzy tych trzech badań byli pracownikami Viome, podczas gdy sama firma sponsorowała wszystkie raporty. Stanowi to konflikt interesów, co oznacza, że ​​wnioski w tych badaniach podlegają uprzedzeniu. W rezultacie ich ustalenia mogą nie być wiarygodne.

Badania recenzowane Peer

Kilka badań, których Viome nie przeprowadził, wykazały, że pracownicy służby zdrowia mogą wykorzystać biomarkery mikrobiologiczne jelit we wczesnym Diagnoza chorób. Na przykład badanie z 2017 r. Wykazało, że wskaźniki te mogą pomóc zdiagnozować wczesne rak wątrobowokomórkowy.

Dodatkowo w podobnym badaniu 2021 stwierdzono, że pomiar drobnoustrojów jelitowych może pomóc w poprawie metod przypisywania poziomów ryzyka osobom z niewydolnością serca. W tym badaniu wykazało również, że pomiar drobnoustrojów jelitowych może pomóc w identyfikacji osób, które mogą pozytywnie zareagować na spersonalizowane diety i terapie lecznicze ukierunkowane na mikrobiom jelita.

A 2019 Dwuczęściowy przegląd stwierdził, że strategiczna manipulacja mikrobiota jelit Strategie dietetyczne, takie jak stosowanie błonnika, prebiotyków i probiotyków, są znanymi metodami poprawy zdrowia i zapobiegania chorobom. Zauważył również, że pracownicy służby zdrowia mogliby użyć mikroflory danej osoby, aby zobaczyć, jak reagują na interwencje dietetyczne.

Kto jest najlepszy? Zrozumienie ich unikalnego makijażu mikrobiomów w celu wprowadzenia spersonalizowanych zmian dietetycznych i stylu życia zgodnie z ich problemami zdrowotnymi.

Firma twierdzi, że jej wyniki testu mogą przynieść korzyści osobom z następującymi warunkami:

 • Warunki przewlekłe, takie jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i depresja
 • Stany związane z żywieniem, takie jak otyłość lub cukrzyca
 • Zaburzenia jelit, takie jak IBS, choroba zapalna jelit i krocze choroba
 • Problemy ze skórą, takie jak trądzik

Viome stwierdza również, że osoby, które chcą sprawdzić wczesne oznaki chorób i niektóre rodzaje raka, mogą również skorzystać z jego testów .

Produkty i plany Viome

Osoba może wybierać spośród dwóch testów i dwóch różnych subskrypcji Plany, w zależności od dodatków, do których chcą uzyskać dostęp do zakupu.

Należy pamiętać, że pisarz tego artykułu nie wypróbował tych produktów. Wszystkie prezentowane informacje są oparte na badaniach i poprawne w momencie publikacji.

Dzisiejsze wiadomości medyczne są zgodne z surowym procesem wyboru produktu i weryfikacji. Dowiedz się więcej tutaj.

Testy

Dostępne są trzy testy Viome.

Test inteligencji całej ciała

Jest to najbardziej kompleksowy i jest to najbardziej kompleksowy i Drogi test z Viome. Osoba otrzymuje pakiet z instrukcjami, jak pobierać próbki krwi, stołka i śliny, aby przesłać je do laboratorium. Ten test analizuje te próbki w celu wytworzenia ponad 50 wyników zdrowotnych, które obejmują zdrowie jelit, zdrowie jamy ustnej, zdrowie układu odpornościowego i wiek biologiczny.

Następnie osoba otrzymuje te wyniki zdrowotne na własne konto, a także możliwe do przyjęcia zalecenia, w tym czego uniknąć i czego jeść.

Test inteligencji zdrowotnej

W tym teście osoba zapewnia próbki krwi i kału do testowania w celu analizy ekspresji mikrobiomu jelitowego i genów. Następnie jednostka otrzymuje wyniki zdrowotne, które mierzą ich stres i odpowiedź immunologiczną oraz zdrowie mitochondrialne i komórkowe. Te wyniki określają również, czy wiek biologiczny danej osoby jest na równi z ich wiekiem chronologicznym.

Test inteligencji jelit

Dla tego testu osoba zapewnia próbkę kału, którą usługa używa do oceny do oceny Ich zdrowie mikrobiomu jelitowego. Następnie osoba otrzymuje raport, zalecając żywność i suplementy z korzyścią i optymalizacją zdrowia jelit.

precyzyjne dodatki do odżywiania

Wraz z testem są opcje żywienia, które osoba może zamówić Dzięki testom subskrypcji.

Suplementy precyzyjne ukończone

Dzięki tej subskrypcji osoba może uzyskać dostęp do dwóch testów wywiadu zdrowotnego, które firma wysyła co 6 miesięcy. Jest również wyposażony w 30-dniową dostawę niestandardowych prebiotyków, probiotyków i suplementów, które usługa dostarcza co miesiąc.

precyzyjne probiotyki + prebiotyki

Dzięki tej opcji osoba otrzymuje jedno jelita Test wywiadu rocznie oraz 30-dniowa dostawa niestandardowych prebiotyków, probiotyków i suplementów w dostawach miesięcznych.

Zalety i wady

Istnieją różne zalety i wady VIOME, w tym rozważenie, w tym rozważenie, w tym Poniżej.

Zalety

 • Oferuje spersonalizowane suplementy, raporty i zalecenia
 • Ma aplikację przyjazną dla użytkownika
 • Identyfikuje Ogromny zakres mikroorganizmów
 • wykorzystuje RNA zamiast DNA, co może lepiej chronić tożsamość osoby
 • Aktualizuje wyniki zgodnie z ulepszonymi algorytmami AI

wady

 • Przedstawia niejasny język wokół procesu próbkowania i analizy laboratoryjnej
 • Oferuje szerokie twierdzenia zdrowotne, że badania nie mogą BA CK UP
 • Przedstawia niewiarygodne bieżące badania z konfliktami interesów
 • Wymaga próbek stołka i krwi, które mogą być trudne do uzyskania
 • Wymaga od osób fizycznych wypełnienia osobistego kwestionariusza
 • Ma roczny plan, który może być kosztowny
 • Nie obejmuje kosztów wysyłki próbek, które wymagają wysyłki poza USA.
 • Ogranicza usługi dla kilku krajów

Viome vs. Konkurenci

Osoby poszukujące domowych zestawów testowych dla ogólnego dobrego samopoczucia, zdrowia seksualnego lub konkretnych ocen zdrowotnych według ich płci mogą również wziąć pod uwagę następujące firmy:

 • : Ta firma sprzedaje kilka zestawów testowych, w tym testy ogólnego dobrego samopoczucia, zdrowie mężczyzn i kobiet, energia i waga, zdrowie seksualne i Covid-19. Lekarze dokonają przeglądu wyników wszystkich testów, a ludzie otrzymają swoje wyniki w ciągu kilku dni na bezpiecznej platformie. Dowiedz się więcej o Everlawell.
 • : Ta firma sprzedaje testy na zdrowie seksualne, zdrowie mężczyzn i kobiet, dobre samopoczucie i Covid-19. Lekarze dokonują przeglądu wszystkich wyników testów, które osoby otrzymują w ciągu 2–5 dni. Ponadto firma oferuje opcje wsparcia i leczenia w przypadku pozytywnego wyniku. Dowiedz się więcej o LetsgetChecked.
 • QuestDirect przez Quest Diagnostics: Ta firma sprzedaje testy ogólnego zdrowia, zdrowia mężczyzn i kobiet, zdrowia trawiennego, zdrowia serca, chorób zakaźnych i infekcji przenoszonych drogą płciową. Pracownicy służby zdrowia przejrzą wyniki testu i skontaktują się z ludźmi, jeśli ich test wskazuje, że konieczna jest dalsza opieka medyczna.

Poniższa tabela porównuje Viome z niektórymi jego konkurentami.

Testowanie jelit suplementy ogólne testy zdrowotne Testowanie zdrowia seksualnego

viome

Dostępne Dostępne Niedostępne Niedostępne Dostępne

Niedostępne Dostępne Dostępne

Dostępne Niedostępne Dostępne Dostępne

Quest Direct Dostępne nie Dostępne Dostępne Dostępne

Jak zacząć

viome oferuje jeden -Testy zakupu czasu, a także plany subskrypcji. Plany obejmują suplementy probiotyczne i prebiotyczne, a także testy roczne.

Jeśli dana osoba kupi produkt subskrypcji, może zatrzymać subskrypcję w dowolnym momencie. Jednak firma stwierdza, że ​​anulowanie subskrypcji, które występują w ciągu trzech miesięcy od daty rozpoczęcia, mogą spowodować dodatkowe opłaty.

Po otrzymaniu testu musi postępować zgodnie z instrukcjami i wysłać próbki z powrotem do laboratorium . Wyniki są zwykle dostępne około 4 tygodnie po otrzymaniu próbki. Ludzie mogą następnie zobaczyć swoje wyniki online na stronie internetowej firmy lub aplikacji.

Kiedy skontaktować się z lekarzem

Osoby, które zauważają dyskomfort, wzdęcia lub ból w żołądku, powinny skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe. Istnieją różne warunki, które mogą powodować dyskomfort jelit i ból, takie jak zespół jelita drażliwego i choroba Crohna.

Pracownicy służby zdrowia postawiają diagnozę i oferują techniki leczenia lub zarządzania, aby poprawić jakość życia osoby.

Często zadawane pytania

Niektóre popularne pytania i odpowiedzi dotyczące Viome obejmują następujące.

Czy Viome naprawdę działa?

Niektóre badania wskazują, że mikrobiome Testy mogą wykryć ryzyko niektórych chorób osoby. Inne badania sugerują również, że badania te mogą pomóc zoptymalizować środowisko jelit jednostki poprzez strategie dietetyczne, w tym suplementy probiotyczne i prebiotyczne.

Jednak badania potwierdzające skuteczność produktów Viome mogą nie być wiarygodne. Ponadto firma składa twierdzenia zdrowotne, że dowody naukowe mogą nie potwierdzić.

Czy zatwierdzone przez VIOME FDA?

Testy mikrobiomów, takie jak te, które oferuje Viome, nie mają zgody Food and Drug Administration (FDA) i nie mają na celu zdiagnozowania warunków.

Jednak Viome otrzymał niedawno oznaczenie przełomowego urządzenia FDA dla narzędzia śliny do stosowania jako wczesne narzędzie badań przesiewowych do raka jamy ustnej, w tym gardła jamy ustnej Rak i rak płaskonabłonkowy doustny.

Co może ci powiedzieć test mikrobiomu?

Test mikrobiomu wskazuje zdrowie jelit poprzez analizę i identyfikowanie składu gatunków mikroorganizmu w ich jelicie.

To badanie przesiewowe może również określić metabolity wytwarzane przez drobnoustroje, które pracownicy służby zdrowia mogą użyć do dostarczenia rekomendacji stylu życia i żywienia w celu poprawy środowiska jelit.

Podsumowanie

Viome oferuje testowanie mikrobiomów i analizę ekspresji genów, aby zapewnić osobę LS z spersonalizowaną suplementacją w celu poprawy różnorodności biologicznej jelit i umożliwienia im poprawy odżywiania i zdrowia.

Jednak niewiele wiarygodnych dowodów naukowych wspierających twierdzenia zdrowotne, które firma przedstawia.

Medical News Dzisiaj ma ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze Polityka redakcyjna.

 • Frankel, V. (2021). Viome otrzymuje przełomowe wyznaczenie urządzenia FDA dla swojej unikalnej technologii mRNA i platformy AI do wykrywania nowotworów [blog].

Contents